Wydawnictwo Poradnia K założyłyśmy w 2009 roku, aby opublikować wrażenia z podróży zaprzyjaźnionej z nami dziennikarki Marzeny Filipczak. Tak do czytelników trafiła książka „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet" opowiadająca o podróży kobiety w pojedynkę. Nasz debiut na rynku wydawniczym zdobył Nagrodę Magellana i okazał się wielkim sukcesem, podobnie jak kolejna książka autorki, „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże".

Od początku swojej działalności stawiamy na kobiety. Mądre, odważne, przedsiębiorcze. Wydajemy książki dla nich i o nich. 

Taka też była nasza kolejna książka, opublikowana w koedycji z wydawnictwem WAB, „Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934 - 1936". Opracowana przez Łukasza Wierzbickiego historia wyprawy Haliny Korolec-Bujakowskiej i jej męża motorem do Chin podbiła serca czytelników i zdobyła nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Potem do księgarń trafiła kolejna pozycja autorstwa Marzeny Filipczak „Między światami" o podróży wokół Morza Kaspijskiego. Niezwykłym studium o ludzkiej naturze w ekstremalnych warunkach jest „Annapurna. Góra kobiet" Arlene Blum. Historia pierwszej kobiecej wyprawy na groźny szczyt budzi podziw i inspiruje.

Kontynuacją dyskusji o feminizmie i roli kobiet we współczesnym świecie są „Supermenki. O seksie, władzy i pogoni za perfekcją" Debory L. Spar. Polskie Supermenki, które wzięły sprawy w swoje ręce znajdziecie w wywiadach Katarzyny Ratajczyk „Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet czyli czego uczy nas porażka”.

W 2014 r. zdecydowałyśmy, że chcemy wydawać również książki dla dzieci. Znakiem rozpoznawczym serii „Latawiec” jest doskonała ilustracja, dopracowane teksty, mądre, pobudzające wyobraźnię opowieści. Wydałyśmy w niej m.in. „activity book” dla najmłodszych „Basałyk i Psotka idą do pracy” Małgorzaty Żółtaszek i Pawła Pawlaka, wznowienie serii o Wilczusiu, autorstwa Iana Whybrow, z ilustracjami Tonego Rossa, we wspaniałym autorskim przekładzie Ernesta Brylla. Zaś „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek i Daniela de Latour dostały właśnie nominację do nagrody Książki Roku w konkursie IBBY!

Nasza seria „Dreszcze” to thrillery i mroczne kryminały. Szczególnie polecamy brawurowego „Serialistę” Davida Gordona, „Chłopca motyla” Petera Stjemstroma i gorący debiut polskich autorów Stanisława Tekieli i Adama Widmańskiego „Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity”.

Wydajemy również  literaturę piękną, która w dobrym stylu opowiada o ważnych sprawach. Szczególnej uwadze polecamy książki o współczesnej Rosji, porównywanego do  Czechowa - Aleksandra Potiomkina.

Każda z publikacji przygotowywanych przez nas jest odrębnym wydarzeniem. Szanujemy swoich Autorów i ich opowieści, dlatego podchodzimy do wszystkich naszych książek indywidualnie i dbamy o ich jak najlepszą oprawę graficzną, promocyjną i dobrze sprofilowaną dystrybucję.W ciągu kilku lat działalności na rynku Poradnia K miała okazję współpracować z dużymi wydawnictwami jak Media Rodzina, WAB (obecnie Grupa Wydawnicza Foksal), Agora. Część książek została wydana w koedycji.

Jeśli jest więc coś, o czym chciałybyście przeczytać, dajcie nam znać: poradniak@poradniak.pl