Arlene Blum (ur. 1945) – amerykańska alpinistka, feministka, pisarka, publicystka i naukowiec. Pisze na łamach „New York Timesa”, „Huffington Post” i „Science”.

Urodzona w 1970 roku.  Z wykształcenia jest romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i redaktorka w pismach kobiecych.

Dziennikarz, pisarz i reporter. Wnuk jednego z założycieli państwa Izrael, Nahuma Nir-Rafalkesa. Mieszka w Izraelu od 1973.

Kiedyś dziennikarka i redaktorka przez 24 godziny na dobę, pewnego dnia wstała zza biurka, spakowała plecak i wyjechała sama na pół roku. Tak już jej zostało.

Młoda francuska dziennikarka po studiach politologii. Od lat marzyła, by pojechać do Rosji i trochę tam pomieszkać.

Urodził się w Queens, mieszka w Nowym Jorku. Uczęszczał do Sarah Lawrence College, ma tytuł magistra literatury angielskiej i literatury porównawczej oraz magistra sztuk pięknych – obydwa zdobył na uniwersytecie Columbia.

Urodziła się w Gdańsku. Jest nauczycielką języka angielskiego.

Ilustrator, autor pomysłu na niecodzienną formułę książki "Basałyk i Psotka idą do pracy" i opracowania graficznego.

Urodzona na Sri Lance, absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, od dzieciństwa fascynowała się innymi religiami i kulturami.

Niezwykle popularny amerykański dziennikarz i profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley, od 25 lat pisze książki i artykuły o jedzeniu.

Dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej. Pisze artykuły do dziennika „Rzeczpospolita”, współpracuje też z Centrum Nauki Kopernik i miesięcznikiem „Focus”

Urodził się w 1949 roku w Suchumi, w obozie pracy niemieckich jeńców wojennych, jako dziecko Niemki i radzieckiego oficera.

Lubi literackie wyzwania i sięga po rozmaite gatunki: od realizmu, przez fikcję historyczną po science fiction i fantasy. Często porusza się w poprzek nich: jej twórczość wymyka się łatwym ocenom i klasyfikacjom.

Pracowała w międzynarodowych agencjach reklamowych. Przez siedem lat była dyrektorem w Urzędzie m.st. Warszawy, gdzie odpowiadała za promocję inwestycyjną i turystyczną.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kierunek – grafika, specjalizacja – projektowanie książki. Studiowała grafikę na ASP również w Łodzi i w Krakowie.

Niezwykle znany i popularny w Wielkiej Brytanii i na świecie ilustrator książek dla dzieci.

„Widzisz, kochanie, jeśli nie będziesz się dobrze uczyć, zostaniesz kasjerką, jak ta pani”.

Debora L. Spar  jest rektorką kobiecej uczelni Barnard College przy Uniwersytecie Columbia, gdzie rozwija międzynarodowy program kobiecego przywództwa. Jest feministką, która kontestuje jego dzisiejszy komercyjny wymiar.